AHŞAP TERAS KAPATMA | UYGULAMASI | AVANTAJLARI | SİSTEMLER ve MALİYETLERİ ?

Ahşap teras kapama yapıları çok uzun senelerdir insanların en çok farklı sebeplerden dolayı çok beğenerek tercih etmeleridir. Yapıların Ahşap hazırlanması sonucu ortaya çıkan özelliklerin başında ise hava kontrolü gelmektedir.

Kışı aylarında içeri kısmını sıçak tutan bu teras yaz aylarında ise serin olmasına yardımcı olur. Bunu bilen insanlar gerek evleri gerekse iş yerlerinde ahşap terasları tercih ediyor.

Teras üstü ahşap kapatma işlemleri sayesinde teraslar yaz aylarında ve kış aylarında istenildiği gibi rahatça kullanılabiliyorlar. Ancak bu tarz bir ahşap teras kullanılmadan önce mutlaka referansı sağlam olan yetkili kişiler ile iletişime geçilmelidir.

Ahşap Teras Kapatma Avantajları

Ahşap kapatmalar genel olarak özel bir şekilde makinelerde üretilmektedir. Ahşap taşıyıcı aksamı,direkleri,ızgaraları ve izolasyonları sağlam bir şekilde teras uygulanmalıdır.

 
Mutlaka Tıklamalısın.!! BALKON KAPATMA MODELLERİ..

Teras üstü ahşap kapama işleminin yapılma esnasında her ahşap doğru yere montaj edildiği için yağmur, rüzagar kar gibi olumsuz hava şartlarında hiç bir şekilde sızma veya akıntı meydana gelmeyecek. Ve böylece insanlarda rahatlıkla bu alanları gönülleriyle kullanmaya devam edeceklerdir.

AHŞAP TERAS KAPATMA UYGULAMASI

Teras kapatma bu ölçüler da dahilinde 10/10 cm Ebatlarında taşıyıcı ahşap direkler paslanmaz Pergola ayağı ile beton zemine veya mermere montajlanır. Teraziye alınmasıyla beraber üst Mahya ( 5/15) Direklere montajlanarak sabitlenir.

Ahşap terası kapatmak için yaptığımız bu hazırlık balkonun arka tarafı yani kısmı için de geçerlidir.İki ya da üç yatay taşıyıcı oluşturmak gerektiği gibi balkon arkası, Biten bir çatıya giydirilerek veya biten bir duvar varsa yüksekliği yetiyorsa oraya montaj yapılır.

İki yatay taşıyıcı arasına ıgara dediğimiz ahşap  5×10 veya 10 ×10 gibi farklı ahşap malzeme ile monte edilir.

Igaraların montajından hemen sonra lanbiriler ızgaraların üstünden çakılıyor ve ters tavan montajı oluşmuş olur ızgaraların altına lambiri çakılması durumunda yani  ızgaraların üstünden tahta tahta veya OSB plaka çakılacaktır.

 

Lanbirilerin su ve rüzgâr almaması için lambirilerin alnına alın tahtası denilen dekoratif akşap malzeme montajlanır.

P-3000 Mebran tüp ile kaynatılarak suyu İzalasyonu yapıldıktan sonra üzerine kumlu dediğimiz halı şeklinde Mebran kırmızı veya yeşil renkli İzelasyon malzemesidir kaynatılır.

Balkonların su giderleri yani Eksis oluk dediğimiz Plastik olmayan su giderleri yapılıyor.

Balkon Kapatma Lanbiri dediğimiz kız ızgaralar ve direkler yatay Mahyalar alttan bakıldığında göreceğiniz şeylerdir. Bu karmaşıklık gözüken fakat tamamen düz bir şekilde ve nizami yapılmış aksam Vernikleriniz sonrasında cam cila ile parlatılır  uygun hale getirilir.

Ahşap Teras Kapatma Maliyeti

Ahşap teraslı dairelerin teras üstü kapatma geleneksel olarak karşılanmakta olan ahşap teras kapatma uygulamaları ile makul fiyatlarda mükemmel çözümlere ulaşmak istermisiniz ?

Terasınızı dış etkenlerden korurken doğal bir görünümle yeni bir yaşam alanı elde etmenizi sağlayan ahşap teras kapatma uygulamalarına bizlerden fikir alarak başlayabilirsiniz.

Açık teraslı dairelerin en büyük problemi olan tavan akması problemini çatı yalıtımı ile çözmeyi bizlerden fikir alarak çözebilirsiniz. Ancak yağmur, kar ve kötü hava koşullarında olumsuz etkenlere maruz kalacaktır.

Bunun yanı sıra terasın üstünün açık olması nedeniyle fayans e zemin tadilat edilemez hale gelir. Ahşap teras kapatma uygulaması yaparak su akışını kesebilirsiniz. Bu şartlar altında tercih edebileceğiniz en makul yöntem kuşkusuz ahşap teras kapatma olacaktır.

Ahşap teras evler olsun insanların insanların boş zamanlarını deyerlendirdikleri yerler arasındadır. Bu yüzden kullanılmayan eşyalarınızın muhavazası veya boş zamanlarda oda olarak değerlendirilir.

Ahşap teras kapatma maliyetleri metre kare olarak maliyetlendirilir. 10 m2 lik bir balkonun maliyeti 4000 ve 5000 tl olarak degerlendirilir.

AHŞAP TERAS KAPATMA SİSTEMLERİ

Ahşap iskelet sistemleri ile kurulan çatı kapama modelleri de bugün elbette hâlâ en şık ve seçkin teras alanlarının oluşmasına yardımcı oluyor. Ahşap her zaman zamanının ötesinde ve doğal bir doku oluşturduğu için balkon ve teras kapama sistemlerinde de kullanılmaya devam ediyor. Gelgelelim ahşap malzemenin diğer modellere göre bazı dezavantajları olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ahşap özellikle çok yoğun yağış alan bölgelerde kullanıldığında kaliteli ve bölgeye uygun ağaçtan üretilen kerestelerden kullanılmalı ve bu maliyet açısından oldukça pahalı bir bütçe gerektiriyor. Bunun yanısıra elbette ahşabın dış hava koşullarından korunması için düzenli bakıma da ihtiyacı oluyor. Ancak bunları göze alan ve bütçesi de yüksek olanlar için estetik olarak oldukça öne çıkan ahşap balkon ve teras kapama modelleri olduğunu söyleyebiliriz.

 

ÜNALLAR VERANDA ÇATI olarak sizlere yıllardır hizmet vermekteyiz, Web sitemizde yer alan tüm görseller firmamızın yapımında bulunduğu projelere aittir.

WhatsApp 7/24 Hizmet

Fiyat Danışma Bilgi..

+90 532 050 41 79

Buraya Tıklamalısınız! PROJELERİMİZ.

AHŞAP TERAS KAPATMA | UYGULAMASI | AVANTAJLARI | SİSTEMLER ve MALİYETLERİ ?

0850 220 58 83

Telefon
www.unallarcati.com © Tüm Haklar Saklıdır İzinsiz Kopyalama Yapılmaz..
X