BALKON KAPATMA | NASIL YAPILIR | FİYATLARI ve MODELLERİ ?

Balkon Kapatma; Balkonlar dış cephelerde yağmur kar rüzgâr gibi hava şartlarında en dayanıksız alanlar olmak üzere, Yapılan taban İzalasyonları seramiklerin zamanla alt katlara ve odalara su sızdırmalarına neden olmakla beraber olumsuz kötü hava şartlarında balkonların kullanım alanları yetersiz kalıp azalmaktadır.
Yağmur yağarken balkonunuzda oturarak keyifli bir Çay içmek isterseniz bir telefon kadar yakınız ‘’ En Doğru Yerdesiniz).
Balkonun uzun konumuna ve yönüne göre uygun malzemeler seçilerek istek ve beklentilerinizi doğrultusunda çatı karkas Ve balkon kapatma montajı yapıyoruz.
Sağlıklı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz üstü kapalı bir balkon kapatma uygulamalarında diğer rakiplerimizden farklı bir montaj tekniğine sahibiz ve becerilerimiz var nasıl mı ?
ÜNALLAR VERANDA ÇATI Uygulamalarında çivi kullanmamakla beraber özel video ve aparatlar yardımlarıyla montajı yapıyoruz.
Konuma göre malzeme seçimi yaparak cephe’ye ve yağış yönlerine göre balkon kapatma seçimi yapmaktayız rüyalardan yerde Shingle kullanmadığımız gibi çok yağışlı yerlerde de kiremit kullanmıyoruz.
Fiyatlarımız kimine göre çok ucuz kimine göre çok pahalı ama kalite vazgeçilmez bu yüzden fiyatlarımız sabit taban fiyatıdır.
 

Balkon Kapatma Balkon Üstü Çatı Nasıl Yapılır.

Balkon kapatma; Balkonların en boy ölçüleri hesaplanır örneğin 3 metre en ve 5 metre uzunluğunda bir balkon onun 15 metre karelik tabana sahiptir. Buna %25 eğim payı ve saçak çıkıntı payları Ve çatıya saplanacaksa ekleme payları verilip net Alcom kapatma alanı bulunur 15 metre karelik bir taban genellikle yukarıda yazan husus dikkate alındığında %40 artar yani 21 metre² (6 metre karelik artış olur ) Civarında Metre kareye denk gelir.
 
Bu ölçüler dahilinde 10/10 cm Ebatlarında taşıyıcı ahşap direkler paslanmaz Pergola ayağı ile beton zemine veya mermere montajlanır. Teraziye alınmasıyla beraber üst Mahya ( 5/15) Direklere montajlanarak sabitlenir.
 
Balkonu kapatmak için yaptığımız bu hazırlık balkonun arka tarafı yani kısmı için de geçerlidir.İki ya da üç yatay taşıyıcı oluşturmak gerektiği gibi balkon arkası, Biten bir çatıya giydirilerek veya biten bir duvar varsa yüksekliği yetiyorsa oraya montaj yapılır.
 
İki yatay taşıyıcı arasına kız gara dediğimiz 5 × 10 veya 10 × 10 gibi farklı aş yap malzeme montajlanır.
 
Igaraların montajından hemen sonra lan biriler kız garaların üstünden çakılıyor ve ters tavan montajı oluşmuş olur öz garaların altına alman biri çakılması durumunda yani düzler anda kız garaların üstünden tahta o Sebe plaka çakılacaktır.
 
Lanbirilerin su ve rüzgâr almaması için lan birilerin anlığına alın tahtası denilen dekoratif akşam malzeme montajlanır.
 
P-3000 Mebran ile kaynatılarak suyu İzalasyonu yapıldıktan sonra üzerine kumru dediğimiz halı şeklinde Mebran kırmızı veya yeşil renkli İzelasyon malzemesidir kaynatılır.
 
Balkonların su giderleri yani Ekses oluk dediğimiz Plastik olmayan su giderleri yapılıyor.
 
Balkon Kapatma Lanbiri dediğimiz kız garalar ve direkler yatay Mahyalar alttan bakıldığında göreceğiniz şeylerdir. Bu karmaşıklık gözüken fakat tamamen düz bir şekilde ve nizami yapılmış aksam Vernikleriniz sonrasında cam cila ile parlatılır  uygun hale getirilir.
 
Terasınızın veya balkonun uzun yağmurdan kardan ve diğer kötü hava şartlarından Etkilenmemesi ve dilediğiniz gibi kullanmanız için uygun fiyatlarla metrekaresi 400 tl den başlayan fiyatlarla ÜNALLAR VERANDA ÇATI ya Kapattıra bilirsiniz..
 

Balkon Kapatma, Türkiyede oldukça son zamanlarda yaygın görülen bir ev yenileme tadilat projesi. Özellikle şehir merkezleri, manzaralı yerlerde balkon alanlarının yaz aylarında ve kış aylarında kullanılabilir olmasının sağlanması ile evlerin yaşam alanları genişliyor ve daha ferah, geniş ve fonksiyonel bir dizayn görkem oluşturuyor.

Balkon kapatma süreci, hem açık alanda gerçekleştiği hemde balkon esas olarak kış koşullarında kullanmaya hazırlandığı için genellikle yaz aylarının sonunda hayata geçiriliyor. Zaten yağış olmaması ama aynı zamanda yoğun sıcakların yaşanmadığı yaz sonunda sonbahara geçiş dönemi bu tadilat süreci için en uygun zaman.

Kısaca bu yıl zaman geçmeden balkon kapatmayı düşünenler için en ideal zaman yaklaşıyor. Peki balkon teras alanlarını kapatmak için malzeme ve tarz için hangi model ve seçenekler var?  Balkonkapatma sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, balkon kapatma ücretleri, maliyetleri ve kapalı balkonların model ve seçeneklere göre kullanım kullanım özellikleri....Birbirinden şık kullanışlı örnek kapalı balkon tasarımı fotoğrafları ile evlerindeki açık alanları dört mevsim kullanıma açık isteyen okurlarımız için ayrıntılı bilgilendirme hazırladım.

Malzeme ve modele göre fiyatlar

 

Balkon kaapatma maliyetleri, balkonun metrekaresi (m2),tasarımı ve kapatma malzemesinin seçimi ile oldukça büyük değişiklikler gösterebilir.

türkiyede en çok tercih edilen balkon kapatma modellerinin başına elbette ahşap balkon kapatma geliyor. Ahşap balkon kapatma modelinin hafif olması, yaz aylarında sıcaktan kış aylarında soğuktan korunulması, buda eksra bir avantaj olarak popülerliğini arttıran sebeblerden birtanesi balkon kapatma fiyatlarının oldukça değişken çünkü, ters tavan balkon kapatma, düz tavan balkon kapatma, lambirili balkon pek çok modelleri olduğundan maliyetlerinde değişiklik olabiliyor. Ancak ortalama bir fiyat verecek olursak, 10 m2 lik bir balkon kapatma söz konusu olduğunda 4000-5000TL arasında bir maliyet olduğunu söyleyebiliriz.

Kış Bahçesi Modeli

Eğer bahçe katında yada çatı katında bir teras balkon kapatma planlıyorsanız özellikle balkon kapatma modelleri size daha cazip geliyorsa bu örnekteki gibi kış bahçesi sistemine bayılacaksınız. özel tasarımlı balkon kapatma sistemi oluşturan  ve böylece kışın her türlü olumsuz hava şartlarından korunabilen bu tavanlar aynı zamanda güneş ışığının içeri  girmrmesini engelleyip sizlerin balkonda serin bir keyf yapmanızı sağlamaktadır.

Ahşap Teras Kapatma Sistemleri

Ahşap iskelet sistemleri ile kurulan çatı kapama modelleri de bugün elbette hâlâ en şık ve seçkin teras alanlarının oluşmasına yardımcı oluyor. Ahşap her zaman zamanının ötesinde ve doğal bir doku oluşturduğu için balkon ve teras kapama sistemlerinde de kullanılmaya devam ediyor. Gelgelelim ahşap malzemenin diğer modellere göre bazı dezavantajları olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ahşap özellikle çok yoğun yağış alan bölgelerde kullanıldığında kaliteli ve bölgeye uygun ağaçtan üretilen kerestelerden kullanılmalı ve bu maliyet açısından oldukça pahalı bir bütçe gerektiriyor. Bunun yanısıra elbette ahşabın dış hava koşullarından korunması için düzenli bakıma da ihtiyacı oluyor. Ancak bunları göze alan ve bütçesi de yüksek olanlar için estetik olarak oldukça öne çıkan ahşap balkon ve teras kapama modelleri olduğunu söyleyebiliriz.

Teras Kapatma Modelleri

Terasınızı tamemen kapatmak değil ama yalnızca tavana bir gölgeleme ve yağıştan korunmak sistemi kurak istiyorsanız HER EVE UYGUN TERAS BALKON KAPATMA MODELLERİ başlıklı yazımızdaki modellere göz gezdirip balkon kapatma modellerine bakmanızı tavsiye ediyoruz.

ÜNALLAR VERANDA ÇATI olarak sizlere yıllardır hizmet vermekteyiz, Web sitemizde yer alan tüm görseller firmamızın yapımında bulunduğu projelere aittir.

 

WhatsApp 7/24 Hizmet

Fiyat Danışma Bilgi..

+90 532 050 41 79

 

tags: BalkonKapatma, TerasBalkonKapatma, BalkonÜstüKapatma, TerasBalkon, TerasÇatısıKapatma, BakonunÜstünüKapatma,

 

 
 
BALKON KAPATMA | NASIL YAPILIR | FİYATLARI ve MODELLERİ ?

0850 220 58 83

Telefon
www.unallarcati.com © Tüm Haklar Saklıdır İzinsiz Kopyalama Yapılmaz..
X