TERAS BALKON KAPATMA

Balkon Kapatma Nedir, Nasıl Yapılır.
 
Balkon Üstü Çatı Kapatma Nasıl Yapılır;
 
Balkonlar dış cephelerde yağmur kar rüzgâr gibi hava şartlarında en dayanıksız alanlar olmak üzere, Yapılan taban İzalasyonları seramiklerin zamanla alt katlara ve odalara su sızdırmalarına neden olmakla beraber olumsuz kötü hava şartlarında balkonların kullanım alanları yetersiz kalıp azalmaktadır.
Yağmur yağarken balkonunuzda oturarak keyifli bir Çay içmek isterseniz bir telefon kadar yakınız ‘’ En Doğru Yerdesiniz).
Balkonun uzun konumuna ve yönüne göre uygun malzemeler seçilerek istek ve beklentilerinizi doğrultusunda çatı karkas Ve balkon kapatma montajı yapıyoruz.
Sağlıklı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz üstü kapalı bir balkon kapatma uygulamalarında diğer rakiplerimizden farklı bir montaj tekniğine sahibiz ve becerilerimiz var nasıl mı ?
ÜNALLAR VERANDA ÇATI Uygulamalarında çivi kullanmamakla beraber özel video ve aparatlar yardımlarıyla montajı yapıyoruz.
Konuma göre malzeme seçimi yaparak cephe’ye ve yağış yönlerine göre balkon kapatma seçimi yapmaktayız rüyalardan yerde Shingle kullanmadığımız gibi çok yağışlı yerlerde de kiremit kullanmıyoruz.
Fiyatlarımız kimine göre çok ucuz kimine göre çok pahalı ama kalite vazgeçilmez bu yüzden fiyatlarımız sabit taban fiyatıdır.
 
Balkon Kapatma Balkon Üstü Çatı Nasıl Yapılır.
 
Balkanların en boy ölçüleri hesaplanır örneğin 3 metre en ve 5 metre uzunluğunda bir balkon onun 15 metre karelik tabana sahiptir. Buna %25 eğim payı ve saçak çıkıntı payları Ve çatıya saplanacaksa ekleme payları verilip net Alcom kapatma alanı bulunur 15 metre karelik bir taban genellikle yukarıda yazan husus dikkate alındığında %40 artar yani 21 metre² (6 metre karelik artış olur ) Civarında Metre kareye denk gelir.
 
Bu ölçüler dahilinde 10/10 cm Ebatlarında taşıyıcı ahşap direkler paslanmaz Pergola ayağı ile beton zemine veya mermere montajlanır. Teraziye alınmasıyla beraber üst Mahya ( 5/15) Direklere montajlanarak sabitlenir.
 
Balkonu kapatmak için yaptığımız bu hazırlık balkonun arka tarafı yani kısmı için de geçerlidir.İki ya da üç yatay taşıyıcı oluşturmak gerektiği gibi balkon arkası, Biten bir çatıya giydirilerek veya biten bir duvar varsa yüksekliği yetiyorsa oraya montaj yapılır.
 
İki yatay taşıyıcı arasına kız gara dediğimiz 5 × 10 veya 10 × 10 gibi farklı aş yap malzeme montajlanır.
 
Igaraların montajından hemen sonra lan biriler kız garaların üstünden çakılıyor ve ters tavan montajı oluşmuş olur öz garaların altına alman biri çakılması durumunda yani düzler anda kız garaların üstünden tahta o Sebe plaka çakılacaktır.
 
Lanbirilerin su ve rüzgâr almaması için lan birilerin anlığına alın tahtası denilen dekoratif akşam malzeme montajlanır.
 
P-3000 Mebran ile kaynatılarak suyu İzalasyonu yapıldıktan sonra üzerine kumru dediğimiz halı şeklinde Mebran kırmızı veya yeşil renkli İzelasyon malzemesidir kaynatılır.
 
Balkonların su giderleri yani Ekses oluk dediğimiz Plastik olmayan su giderleri yapılıyor.
 
Lanbiri dediğimiz kız garalar ve direkler yatay Mahyalar alttan bakıldığında göreceğiniz şeylerdir. Bu karmaşıklık gözüken fakat tamamen düz bir şekilde ve nizami yapılmış aksam Vernikleriniz sonrasında cam cila ile parlatılır  uygun hale getirilir.
 
Terasınızın veya balkonun uzun yağmurdan kardan ve diğer kötü hava şartlarından Etkilenmemesi ve dilediğiniz gibi kullanmanız için uygun fiyatlarla metrekaresi 400 tl den başlayan fiyatlarla ÜNALLAR VERANDA ÇATI ya Kapattıra bilirsiniz..
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Yavuz Sultan Selim, Şeyda Cd. No:5, 41780 Körfez/Kocaeli
0532 050 41 79
unallarcati@outlook.com.tr
www.unallarcati.com © Tüm Haklar Saklıdır İzinsiz Kopyalama Yapılmaz..
X